جت پمپ جکوزی 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

زیرشاخه ها

جت پمپ جکوزی

در جکوزی دو مدار گردش آب وجود دارد. یک مدار مربوط به سیستم تصفیه می باشد که درست همانند مدار تصفیه استخر بوده و شامل پمپ تصفیه استخری، فیلتر شنی، مبدل حرارتی و کلرزن می باشد. برخی از مجریان طراحی و ساخت جکوزی به اشتباه تصور می کنند که آب جکوزی به علت دمای بالایی که دارد ضدعفونی می شود و نیازی به انجام عملیات ضدعفونی نداشته ودر نتیجه...

1

جت پمپ جکوزی

در جکوزی دو مدار گردش آب وجود دارد. یک مدار مربوط به سیستم تصفیه می باشد که درست همانند مدار تصفیه استخر بوده و شامل پمپ تصفیه استخری، فیلتر شنی، مبدل حرارتی و کلرزن می باشد. برخی از مجریان طراحی و ساخت جکوزی به اشتباه تصور می کنند که آب جکوزی به علت دمای بالایی که دارد ضدعفونی می شود و نیازی به انجام عملیات ضدعفونی نداشته ودر نتیجه کلرزن را از مدار تصفیه آب جکوزی حذف می کنند. این تصور اشتباه است؛ چرا که دمای آب جکوزی معمولا بین 36 الی 40 درجه سانتی گراد بوده و اتفاقا این دما برای رشد و تکثیر بسیاری از میکرو اورگانیسم ها مطلوب می باشد (میکرو اورگانیسم های بیماری زا در دمای 70 درجه و بالاتر از بین می روند). از طرفی روزنه های پوست شناگران در دمای جکوزی باز تر شده و احتمال نفوذ میکرو اورگانیسم ها به لایه های زیرین پوست افزایش پیدا می کند. بنابراین انجام عملیات ضدعفونی برای آب جکوزی لازم و ضروری بوده و در مدار تصفیه آب جکوزی حتما باید از کلرزن استفاده شود.

دومین مدار گردش آب در جکوزی مربوط به سیستم ماساژ می باشد. مدار ماساژ در جکوزی مستقل از مدار تصفیه می باشد. مدار ماساژ دارای خروجی مختص به خود در کف جکوزی بوده که آب را از کف جکوزی توسط جت پمپ مکیده و با فشار از طریق رینگ به حوضچه جکوزی باز می گرداند. رینگ جکوزی لوله ای هست که دور تا دور جکوزی کشیده شده است و از آنجا که معمولا شکل حوضچه های جکوزی دایره ای شکل می باشد، به این لوله، رینگ جکوزی گفته می شود. بر روی رینگ جکوزی خروجی هایی تعبیه شده است که محل اتصال نازل های جکوزی می باشد. نازل های جکوزی دارای دو ورودی هستند؛ یک مسیر برای خروج آب پرفشار پمپاژ شده توسط جت پمپ و یک مسیر برای خروج جریان هوای تولید شده توسط بلوور. نازل های جکوزی با خارج کردن همزمان آب و هوای پرفشار، نقش ماساژور بودن خود را ایفا می کنند. در جکوزی به ازای هر نفر 2 یا 4 نازل در نظر گرفته می شود. و به ازای هر نازل، معادل نیم اسب بخار توان برای جت پمپ جکوزی در نظر گرفته می شود.

jacuzzi

شما می توانید در این بخش انواع پمپ جت جکوزی را در برندها و مدل های مختلف مشاهده نمایید و برحسب ظرفیت جکوزی خود، جت پمپ مناسب را بررسی و خرید نمایید.

3
بیشتر