پمپ تصفیه استخر 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

زیرشاخه ها

پمپ استخری

پمپ تصفیه استخر نوعی پمپ سیرکولاتور بوده که آب را از کف استخر مکیده و پس از عبور آب از فیلترهای شنی و مبدل حرارتی و تزریق کلر، آب را مجدد به استخر بازمی گرداند. پمپ های استخری از نوع سانتریفیوژی می باشند (برای آشنایی از مفهوم پمپ سانتریفیوژی می توانید توضیحات شاخه "پمپ و آبرسانی" را مطاعه فرمایید). بدنه پمپ های تصفیه استخر معمولا از آ...

1

پمپ استخری

پمپ تصفیه استخر نوعی پمپ سیرکولاتور بوده که آب را از کف استخر مکیده و پس از عبور آب از فیلترهای شنی و مبدل حرارتی و تزریق کلر، آب را مجدد به استخر بازمی گرداند. پمپ های استخری از نوع سانتریفیوژی می باشند (برای آشنایی از مفهوم پمپ سانتریفیوژی می توانید توضیحات شاخه "پمپ و آبرسانی" را مطاعه فرمایید). بدنه پمپ های تصفیه استخر معمولا از آلیاژ چدن و یا فایبرگلاس می باشد. پروانه پمپ های استخری نیز معمولا از آلیاژ چدن، برنز، برنج، استیل و یا پلاستیک فشرده می باشد. پمپ های تصفیه استخری دارای کانشکن های 2 ، 3 و 4 اینچ می باشد. همچنین پمپ های استخری در برندهای مختلف دارای ظرفیت های مختلف از توان 1 الی 15 اسب بخار می باشد. ظرفیت پمپ استخری بر مبنای ابعاد استخر محاسبه و انتخاب می شود. برخی از پمپ های تصفیه استخر دارای استرینر یا موگیر بوده و برخی فاقد این قطعه می باشند که البته قابلیت اتصال به استرینر را دارند.

بنر پمپ تصفیه استخر

محاسبه و انتخاب پمپ استخر

محاسبات استخر برای پمپ تصفیه استخر و فیلتر شنی بر اساس دبی و به صورت همزمان انجام پذیر است. برای محاسبه پمپ تصفیه استخر و فیلتر شنی می بایست در مرحله اول حجم آب استخر بر اساس متر مکعب محاسبه شود. با توجه به اشکال هندسی مختلفی که استخرها دارند، حجم اب با استفاده از فرمول های هندسه محاسبه می شود. بعنوان مثال حجم استخرهای مکعب مستطیل با حاصلضرب طول در عرض در ارتفاع استخر بدست می آید. در مرحله بعد حجم محاسبه شده بر ضریب نرخ گردش آب، تقسیم می شود تا دبی مورد نیاز استخر بدست آید (نرخ گردش آب برای استخرهای مختلف در جدول زیر آورده شده است). دبی محاسبه شده با کاتالوگ پمپ استخر و فیلتر شنی مطابقت داده می شود و پمپ استخری و فیلتر شنی که نزدیکترین مقدار به عدد محاسبه شده را داشته باشد، انتخاب می شود. منظور از نرخ گردش آب این است که کل حجم آب استخر طی چند ساعت باید از فیلتر عبور کند.

نوع استخرزمان لازم برای یک دور گردش کامل آب (ساعت)
خصوصی سرپوشیده6
خصوصی روباز4
عمومی و قهرمانی4
کودکان1

بعنوان مثال، یک استخر خصوصی روباز به شکل مکعب مستطیل با طول 8 متر و عرض 3 متر و میانگین عمق 2 متر که دارای حجم 48 متر مکعب می باشد. دبی فیلتر شنی و پمپ استخر مورد نیاز برای این استخر، 12 m3/hr می باشد. با مراجعه به کاتالوگ فیلترهای شنی مشخص می شود که فیلتر شنی ایمکس مدل MFV 24 برای این استخر مناسب می باشد. همچنین با مراجعه به کاتالوگ پمپهای تصفیه استخر مشخص می شود که پمپ 1 اسب ایمکس مدل SC100 برای این استخر مناسب است.

شما می توانید در این صفحه انواع پمپ تصفیه استخر را در برندها و مدل های مختلف مشاهده نمایید و بر اساس حجم استخر خود، پمپ تصفیه استخر مناسب را بررسی و خرید نمایید.  

3
بیشتر
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    قیمت
    کانکشن ورودی و خروجی (DN/inch)