هیتر  

لیست مقایسه محصولات

انصراف

زیرشاخه ها

هیتر

در این جا منظور از هیتر دستگاهی می باشد که برای گرمایش اماکن مختلف مانند سوله ها، سالن های ورزشی و اجتماعات، مساجد، ادارات و بانک ها و مواردی از این دست مورد استفاده قرار می گیرد. هیتر ها در واقع نوعی بخاری صنعتی هستند که دارای فن بوده و قابلیت پرتاب باد تا شعاع معینی را دارد. هیترها با سوخت های مختلفی از جمله گاز (شهری و کپسولی)، گازوئیل و...

1

هیتر

در این جا منظور از هیتر دستگاهی می باشد که برای گرمایش اماکن مختلف مانند سوله ها، سالن های ورزشی و اجتماعات، مساجد، ادارات و بانک ها و مواردی از این دست مورد استفاده قرار می گیرد. هیتر ها در واقع نوعی بخاری صنعتی هستند که دارای فن بوده و قابلیت پرتاب باد تا شعاع معینی را دارد. هیترها با سوخت های مختلفی از جمله گاز (شهری و کپسولی)، گازوئیل و نفت کار می کنند؛ همچنین هیترهای برقی با ظرفیت های کوچک نیز وجود دارند. هیتر ها دارای شیر برقی گاز و ترموکوبل بوده و نیازی به مشعل ندارد؛ در نتیجه عمل احتراق در آن بی صدا بوده و از این رو قابلیت نصب در داخل محیط را دارد. هیتر ها دارای ظرفیت های 2500 الی 50000 کیلوکاری در ساعت می باشند و قابلیت گرمایش فضاهایی با حجم 70 الی 900 متر مکعب را دارا می باشند. هیتر ها قابلیت اتصال به انواع ترموستات های محیطی را دارا می باشند. هیتر ها را معمولا بر روی پایه های زمینی و یا بر روی دیوار نصب می کنند. از معروفترین برندهای تولید هیتر در ایران می توان به محصولات انرژی اشاره نمود. 

بنر هیتر 

جت هیتر

جت هیتر یا هیتر جت یا هیتر موشکی، نوعی هیتر گرمایشی می باشد که با بهره مندی از فن های قدرتمند آکسیال، قابلیت پرتاب باد گرم تا فاصله 25 متری را دارا می باشد. جت هیتر ها دارای انواع تک موتوره و دو موتوره می باشند. جت هیتر ها در انواع گازسوز، گازوئیل سوز و دوگانه سوز در ظرفیت های 25000 الی 100000 کیلوکالری می باشند. همچنین جت هیتر برقی در ظرفیت های کوچک مناسب برای فضاهای کوچک نیز وجود دارد. جت هیتر ها دارای شیر برقی گاز یا گازوئیل بوده و نیازی به مشعل ندارد. بیشتر مدل های جت هیتر دارای احتراق کامل بوده و مونو اکسید کربن تولید نمی کند و بدون نیاز به دودکش هستند. بیشترین استفاده جت هیترها در سالن های پرورش طیور و گلخانه ها می باشد؛ به همین دلیل جت هیترها را معمولا با بدنه استیل می سازند تا هم قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن را داشته باشند و هم در اثر رطوبت هوای این سالن ها دچار پوسیدگی نشوند. جت هیترها در مقایسه با انواع هیترها، از راندمان بالاتری برخوردار هستند. جت هیترها قابلیت اتصال به انواع ترموستات های محیطی را دارند. از معروفترین برند های تولید جت هیتر در ایران می توان به نیرو تهویه البرز اشاره نمود.

بنر جت هیتر

هیتر تابشی

هیترهای تابشی یا رادیانت هیتر، یکی دیگر از انواع گرمکن ها می باشد که قابل استفاده برای اماکنی با ارتفاع سقف بیشتر از 3 متر نظیر سوله های صنعتی، سالنهای پرورش دام و طیور، رستوران های فضای باز و ... می باشد. هیتر های تابشی از نظر ساختار دارای دو مدل هیتر تابشی سرامیکی و هیتر تابشی لوله ای می باشد. هیترهای تابشی لوله ای نیز خود دارای دو مدل هیتر تابشی لوله مستقیم و هیتر تابشی U شکل می باشد. سوخت مصرفی هیتر های تابشی، گاز شهری - گاز مایع و گازوئیل می باشد. هیتر های تابشی در سقف نصب می شوند؛ عمل احتراق توسط مشعل صورت گرفته و شعله در لوله آتشخوار به حرکت در می آید، منعکس کننده حرارتی، گرمای تولیدی را به سمت پایین هدایت می کند. هیتر های تابشی امکان اتصال به انواع ترموستات های محیطی را دارا می باشند. در هیتر های تابشی گرما به صورت امواج الکترو مغناطیسی به سطوح زیر هیتر تابیده می شود؛ از این رو هیترهای تابشی می توانند بدون آنکه دمای هوای محیط را گرم کنند، اجسام زیر سطح هیتر را گرم نماید. این ویژگی هیترهای تابشی باعث شده است تا گزینه مناسبی برای گرمایش در فضاهای باز نظیر رستوران ها و کافه ها باشد.

بنر هیتر تابشی

کوره هوای گرم

کوره هوای گرم یا هیتر کابینتی نوعی هیتر در ظرفیت های بالا می باشد که برای گرمایش سالن های بزرگ نظیر مرغداری ها، گلخانه ها، سوله های صنعتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. کوره هوای گرم دارای یک دیگ فولادی به همراه مشعل و فن های قدرتمند آکسیال می باشد که هوای گرم تولید شده را به داخل سالن پرتاب می کند. کوره های هوای گرم در مدل های دریچه دار (با قابلیت نصب مستقیم داخل سالن) و کانالی (با امکان نصب خارج از سالن و کانال کشی به داخل سالن می باشد). کوره های هوای گرم کانالی معمولا امکان اتصال به کانال برگشت را نیز دارا می باشند. کوره های هوای گرم معمولا دارای ظرفیت های 50،000 الی 500،000 کیلوکالری در ساعت بود و قابلیت کار با انواع مشعل های گازی، گازوئیلی و دوگانه سوز را دارا می باشد.

بنر کوره هوای گرم

یونیت هیتر

یونیت هیتر می توان نوعی فن کویل صنعتی در نظر گرفته، برخلاف سایر انواع هیتر که در بالا نام برده شد، در یونیت هیتر هیچگونه عمل احتراقی صورت نمی گیرد. یونیت هیتر دارای انواع آبگرم و بخار می باشد. یونیت هیتر متشکل از یک کویل آبگرم یا بخار به همراه فن بوده که آبگرم یا بخار وارد کویل شده و فن با عبور هوا از بین پره های کویل، باد گرم شده را به محیط پرتاب می کند. بنابراین برای استفاده از یونیت هیتر به دیگ آبگرم و یا دیگ بخار نیاز می باشد. از یونیت هیتر ها برای گرمایش فضاهای بزرگ نظیر سوله های صنعتی، سالن های ورزشی و استخرها، سالن های اجتماعات، مساجد و ... استفاده می شود. یونیت هیترها را یا برحسب حجم هوادهی و یا برحسب توان گرمایشی در ظرفیت های مختلف قرار می دهند. یونیت هیترها معمولا دارای ظرفیت 25،000 الی 500،000 BTU/hr می باشند. یونیت هیترها قابلیت اتصال به انواع ترموستات های محیطی را دارند.

بنر یونیت هیتر

3
بیشتر