منبع انبساط 60 لیتری زیلمت

99,000,000 ریال

ULTRA-PRO 60

  • منبع انبساط بسته تیوپی
  • 10 بار


 

موجود

تولیدکننده

شما نمیتوانید بیش از 5 محصول را با هم مقایسه کنید
محصول با موفقیت به لیست مقایسه افزوده شد

مخزن تحت فشار 60 لیتری زیلمت

منبع انبساط بسته در واقع همان مخزن تحت فشار برای پمپ آب خانگی می باشد. منابع انبساط بسته و یا مخازن تحت فشار، به این دلیل در مسیر جریان سیال به کار گرفته می شوند که باعث جبران کمبود فشار آب شده و گردش آب و تامین فشار مناسب آب را برای بخصوص طبقات بالاتر فراهم نمایند. هر چند پمپ آب خانگی نیز همین عمل را انجام می دهد؛ ولی در صورتی که پمپ به تنهایی در مسیر لوله تعبیه شده باشد، برای هر بار باز و بسته شدن حتی لحظه ای شیر آب، می بایستی پمپ به جریان بیافتد که این امر موجب افزایش هزینه های برق و البته استهلاک پمپ می شود. به همین دلیل مخازن تحت فشار و یا منبع انبساط بسته با قرار گرفتن در مسیر پمپ و تامین فشار مورد نیاز خود از پمپ آب، اقدام به تامین فشار آب ساختمان با همان قدرت و فشار پمپ می کند. 

انواع منبع انبساط بسته بر اساس ساختار

در داخل منبع انبساط بسته یک قسمت در تماس با آب و یک قسمت خشک وجود دارد که با هوا پر شده است. معمولا این دو قسمت توسط تیوپی لاستیکی از هم جدا شده اند. منابع انبساط بسته در دو مدل بالونی و دیافراگمی موجود می باشند. در مدل بالونی، یک تیوپ لاستیکی به صورت بالون در میان منبع قرار دارد که آب در داخل آن جمع می شود. پر شدن این بالون باعث افزایش فشار هوا در قسمت خشک منبع می شود. همین فشار در زمان نیاز باعث تخلیه آب داخل بالون می شود.

اینفوگرافی منبع انبساط بسته 60 بالونی

ساختار منابع انبساط بسته دیافراگمی به این صورت می باشد که یک صفحه از جنس تیوپ لاستیکی در میان منبع، قسمت خشک و قسمت در تماس با آب را از یکدیگر جدا می کند.

اینفوگرافی منابع تحت فشار 60 دیافراگمی

مکانیسم عمل منبع انبساط بسته

بر خلاف منبع انبساط باز که در مجاورت هوا قرار دارد و بسته به فشار هوای محیط و ارتفاع محل نصب منبع، فشار مورد نیاز را برای آب ساختمان تامین می کند، منبع انبساط بسته هیچ ارتباطی با هوای مجاور خود ندارد. در سیستم منابع انبساط بسته، پمپ با فشار و متناسب با ظرفیت نامی منبع، آب را وارد منبع می کند. زمانی که آب مورد نیاز تامین شود پمپ از مدار خارج شده و وظیفه تامین آب ساختمان به عهده منبع انبساط بسته می شود. فشار وارد شده برای ورود آب به داخل منبع انبساط بسته باعث می شود تا هوای موجود در قسمت خشک منبع انبساط به دلیل اینکه راه خروجی نداشتند به صورت فشرده در این قسمت تجمع کند. این عمل موجب می شود که آب به دنبال خروجی باشد تا فشردگی هوا را در داخل منبع به حالت عادی بازگرداند. در این شرایط با هر بار باز کردن شیر آب، مقداری از این فشار تخلیه می شود و هوای فشرده شده متراکم تر می شود و در نتیجه این اتفاق تا زمانی که فشار هوا به حد نرمال و طبیعی خود بازگردد ادامه خواهد داشت. وقتی فشردگی هوا به اتمام برسد و منبع انبساط بسته خالی از فشار شود، پمپ با افت فشار مواجه می شود و دوباره راه اندازی می شود تا هم آب ساختمان را با فشار مطلوب فراهم کند و هم مخزن را در صورت بسته شدن خروجی آب بارگیری کند.

زیلمت

زیلمت یک برند مطرح ایتالیایی در زمینه تولید منابع انبساط بسته می باشد. منابع انبساط زیلمت در ظرفیت های 8 الی 1000 لیتری در انواع پکیجی، بالونی و دیافراگمی تولید می شود. فشار کاری منابع تحت فشار پکیجی و دیافراگمی زیلمت 10 بار بوده و منابع تحت فشار بالنی زیلمت در دو مدل 10 بار و 16 بار تولید می شوند.

راهنمای خرید

خرید از لئو تهویه به صورت ثبت آنلاین سفارش بر روی سایت و یا سفارش از طریق تماس تلفنی می باشد.

  • شماره تماس جهت دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تلفنی : 88815744-021 (پاسخگو در ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه 9 الی 19 و پنجشنبه 9 الی 14)
  • ثبت سفارش آنلاین در هر ساعت از شبانه روز و بدون تعطیلی امکان پذیر می باشد.

 چنانچه شما ساکن تهران و یا توابع تهران می باشید، لئو تهویه برای شما امکان تسویه در محل را در نظر گرفته است. بدین صورت که کالای درخواستی شما بهمراه فاکتور خرید به نشانی شما ارسال و پس از دریافت سفارش خود می توانید وجه آن را پرداخت می نمایید. در مورد سایر شهرها نیز ارسال کالا از طریق باربری های سراسر کشور انجام می پذیرد. با این تفاوت که ارسال کالا بعد از تسویه کامل صورت می پذرید.

منبع تحت فشار
ULTRA-PRO 60
زیلمت
ایتالیا
انبساط بسته - تیوپی
86
38
10
"1

محصولات مشابه